Bezpieczeństwo i anonimowość

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych i prywatność pracowników

Nie o wszystkim da się porozmawiać otwarcie, działy HR wiedzą to najlepiej. Dlatego stworzyliśmy bezpieczne środowisko, w którym każdy pracownik może bez obaw komunikować się z HR i korzystać z narzędzi, wiedząc, że jego dane są zabezpieczone, a tożsamość poufna.

Buduj zaufanie i otwartą atmosferę w firmie

Poufna skrzynka

Głos pracowników w służbie dialogu z organizacją
  • arrow_forwardPoufna skrzynka została stworzona, aby pracownicy mogli dzielić się tym, co trudne do wyrażenia wprost. To tutaj bez obaw można prowadzić otwarty dialog skupiony na trudnościach oraz kwestiach wymagających troski i uwagi organizacji.
  • arrow_forwardW sytuacji kiedy pracownik napotka na sytuację, która budzi jego obawy lub niepokój może opisać problem i wysłać wiadomość do działu HR. Wszystkie wiadomości są całkowicie anonimowe – nie zostają dołączone do niej żadne dane identyfikujące pracownika.
  • arrow_forwardPoufna skrzynka to narzędzie, które daje pracownikom pewność, że ich głos jest słyszalny i mają możliwość realnego wpływu na organizację. Dzięki zgłoszeniom firma może szybciej zareagować na potencjalne problemy i zapewnić wsparcie potrzebującym. W ten sposób pracownicy przyczyniają się do budowania zdrowego i wspierającego środowiska pracy.
Dlaczego poufna skrzynka jest tak ważna dla pracodawcy?
1
Minimalizacja ryzyka prawnego
Aktywne reagowanie na zgłoszenia pracowników pomaga organizacji w identyfikowaniu potencjalnych problemów odpowiednio wcześnie. To z kolei minimalizuje ryzyko ewentualnych sporów prawnych związanych z nieodpowiednim traktowaniem pracowników czy naruszeniem przepisów prawa pracy.
2
Poprawa wskaźnika retencji pracowników
Zdolność pracowników do składania anonimowych zgłoszeń oraz pewność, że ich obawy zostaną wysłuchane, może przyczynić się do zwiększenia retencji pracowników. Pracownicy, którzy czują, że organizacja troszczy się o ich dobrostan, są bardziej skłonni pozostać w niej na dłużej.
3
Budowanie pozytywnego wizerunku
Organizacje, które wsłuchują się w głos pracowników i promują otwartą kulturę komunikacji przyciągają nie tylko większą ilość kandydatów w rekrutacjach, ale również mogą pochwalić się aplikacjami wysoko wykwalifikowanych specjalistów.
4
Motywowanie poprzez aktywne słuchanie
Reagowanie na zgłoszenia z poufnej skrzynki motywuje pracowników do aktywnego uczestnictwa w życiu firmy. Wiedząc, że ich opinie są wysłuchiwane i mają realny wpływ na zmiany, pracownicy są bardziej skłonni do zaangażowania, co z kolei wpływa na ogólną produktywność zespołu i wzmacnia więzi w zespole.
5
Szybkie reagowanie na problemy
Dział HR może szybko reagować na pojawiające się problemy zapobiegając eskalacji sytuacji i utrzymując zdrowe relacje w zespole. Wiedząc, że organizacja nie tylko słucha, ale także działa w odpowiedzi na ich zgłoszenia, pracownicy stają się bardziej lojalni i związani z firmą.
6
Spełnianie standardów etycznych
Organizacje, które dostarczają pracownikom bezpieczne środowisko do zgłaszania trudności, demonstrują otwartość i gotowość do naprawy sytuacji, które mogą naruszać standardy etyczne. To nie tylko spełnianie formalnych wymagań etycznych, ale także budowanie kultury, w której uczciwość i transparentność są priorytetem.
Zobacz video o HR Angel
Ochrona danych

Dane osobowe dotyczące zdrowia są szczególnie wrażliwe, a ich poufność ściśle monitorowana poprzez wymagania RODO oraz restrykcyjne wymogi regulacyjne.

Zaufanie naszych klientów jest dla nas najwyższym priorytetem dlatego korzystamy z rozwiązań hostingowych zgodnych z przepisami dotyczącymi ochrony i dostępności danych medycznych.

Wypróbuj za darmo i sprawdź jak HR Angel może wspierać Twoich pracowników

HR Angel App
Już dostępna do pobrania
Przekonaj się już dziś, jak HR Angel może wesprzeć Twoją organizację w zarządzaniu wellbeing. Dzięki nam kompleksowo zadbasz o kondycję psychiczną pracowników i dobrostan w Twojej firmie.